My jsme Egura, rodinná firma z Valašska

Jsme Egura, rodinná firma z Valašska.

Pečlivě tvoříme ruční dřevěné výrobky, ve kterých se odráží naše touha dělat věci poctivě a s láskou. Věříme totiž, že rodinná tradice v kombinaci s kouzlem přírodního masivního dřeva umí být tím nejlepším tvůrcem příjemné atmosféry útulného domova.

 

Naším cílem je vytvářet ruční dřevěné výrobky, které budou mít duši – které vám pomohou zachytit vaše oblíbené vzpomínky, které zútulní váš domov a které vám zároveň budou poctivě sloužit po generace. Práci se dřevem milujeme, celý proces od výběru vhodného stromu přes hoblování jednotlivých desek až po finální broušení a lakování výsledného výrobku je něco, co nás neskutečně naplňuje a co nám také pomáhá věřit, že poctivá ruční práce, při které sice vznikají mozoly, ale hlava zůstává bystrá, neztrácí svůj význam ani ve 21. století.

 

 

Kvalita a originalita výrobků, stejně jako osobní přístup ke každému zákazníkovi, je pro nás v Eguře vždy na prvním místě. Dřevo, se kterým pracujeme, odebíráme pouze od ověřených dodavatelů, které si pečlivě vybíráme. Naopak se vyhýbáme automatizované strojové velkovýrobě – každý jednotlivý výrobek se nám tak postupně rodí pod rukama a my můžeme jednotlivé kroky výrobního postupu přizpůsobit na míru každému výrobku. Touto cestou jsme se vydali zejména proto, že jsme chtěli nechat vyniknout kouzlo nevyzpytatelnosti přírody, které tak dává vzniknout nezaměnitelným originálům. Držíme se osvědčených postupů našich předků, ale zároveň také neváháme experimentovat s novými typy materiálů a dřeva jako takového, abychom našim zákazníkům mohli vždy přinést to nejlepší.

 

A proč jsme se do toho vůbec pustili? K vytvoření Egury nás přivedla láska k přírodě i ke dřevu jako takovému, ale především nadšení a zápal Jirky, našeho hlavního šéfa dílny. Jeho cesta ke zpracování dřeva začala už v mládí, kdy často pomáhal rodičům na stavbě domu a jelikož mnoho věcí zkrátka nebylo k dispozici, postupem času se jako šikovný samouk zdokonaloval ve výrobě různých pomůcek a udělátek, které se hodily na stavbě i v domácnosti. K uměleckému zpracování dřeva se dostal až později, ale velmi záhy zjistil, že právě tato cesta je pro něj tou správnou. Postupně mu tak pod rukama začaly vznikat originální hodiny, adventní svícny, podstavce pod květináče i netradiční poličky, velikonoční i vánoční dekorace nebo stojánky na vonné tyčinky. A když se poptávka po Jirkových výrobcích zvýšila natolik, že už na vše sám nestačil, byl to k založení Egury už jen krůček.

 

 

K Jirkovi se poté přidala mladší generace Fadlerových – jeho syn Mates s manželkou Kačkou. Ukázalo se totiž, že právě kombinace jejich tří povah spolu dokonale souzní a tvoří stabilní základ pro navázání na moudrost našich předků, ale také pro rozvinutí rodinné tradice a lásky ke dřevu a přírodě. Spojení tří rozmanitých individualit nám tak umožňuje spojit kreativitu, systematičnost i manuální zručnost a díky tomu můžeme nejen vymýšlet jedinečné nápady, ale také můžeme tyto nápady přeměnit v konkrétní výrobek, který může zabydlet a zútulnit i váš domov. A dokonalá symbióza nastala v okamžiku, kdy se k nim přidal také Jirkův nejmladší syn Kryštof, který s kreativou sobě vlastní zachycuje jednotlivé výrobky fotoaparátem.

 

Nad názvem naší společnosti jsme nemuseli příliš dlouho přemýšlet – bylo jasné, že bude obsahovat naše milované dřevo. Jen zbývalo vymyslet, jakým způsobem se do názvu promítne. Proto když jsme se procházeli po našich rodných valašských kopcích a užívali si výhled do krajiny doprovázený povídáním našeho kamaráda o Baskicku, které nedávno navštívil a jehož hornatá krajina tyto valašské kotáry velmi nápadně připomínala, rázem jsme věděli, jakým směrem se ubírat. Baskicko se nachází na území mezi Pyrenejemi a Atlantikem, na pomezí mezi Španělskem a Francií. A velmi podobně jako Zlínsko, které se nachází na pomezí Hanácka, Slovácka a Valašska, si i Baskicko dokázalo vzít to nejlepší ze svých okolních zemí. Baskové zároveň stejně jako my kladou velký důraz na tradici a rodinu, která je pro ně jednou z nejdůležitějších hodnot.

 

A tak vznikla Egura, naše s láskou vytvořená rodinná firma vyrábějící nezaměnitelně poctivé dřevěné výrobky.

 

Zpět do obchodu