Prkénko Talua

Poctivý kus krásného dřeva s všestranným využitím – to jsou naše dřevěná kuchyňská prkénka s valašskou duší.

Skladem
Kód: 246
1 290 Kč
Kategorie: Domácnost
Lokální produkt z Valašska
Lokální produkt z Valašska
Udržitelné materiály i postupy
Udržitelné materiály i postupy
Vyrobeno s láskou
Vyrobeno s láskou :)

U nás na Valašsku patří švestky a třešně mezi oblíbené ovoce používané na pečení koláčů nebo k zavařování kompotů, ale také sloužící k výrobě tradičních pálenek slivovice a třešňovice. Dřevo těchto stromů zase potěší krásnou barvou i kresbou – proto jsme také vybrali právě třešňové a švestkové dřevo k výrobě kuchyňských krájecích a servírovacích prkének. Moc dobře víme, že poctivé prkénko slouží v kuchyni roky, proto jsme chtěli, aby bylo nejen kvalitně provedené, ale zároveň aby také bylo jedinečným designovým kouskem, který se stane ozdobou vaší kuchyně.

Naše dřevěná prkénka mohou v kuchyni sloužit jako klasická krájecí, ale zároveň je lze využít také jako servírovací prkénka. Pokud budete prkénko používat jako krájecí, je nutné počítat s tím, že je dřevo přírodní materiál, na kterém budou při krájení časem znát stopy po noži. Nejedná se o vadu výrobku, jedná se o přirozené opotřebení užíváním dřevěného prkénka. Oproti plastovému prkénku je dřevěné prkénko ale zároveň šetrnější k nožům, které se díky tomu tak rychle netupí.

Dřevěné prkénko není vhodné pro mytí v myčce – dlouhodobé působení vody dřevu škodí, prkénko proto doporučujeme po použití omýt ručně a záhy hned osušit. Změna barvy či tvaru prkénka vlivem střídání teplot, vlhkosti nebo světelných podmínek je přirozenou vlastností přírodního masivního dřeva. Pro co nejdelší zachování původní podoby prkénka doporučujeme ošetřovat prkénko přírodním olejem vhodným pro styk s potravinami.

Jelikož je naší prioritou poctivá ruční výroba, každý kus, který v naší dílně na Valašsku vyrobíme, je originál. Vaše prkénko se tak může od těch na fotografiích mírně lišit – prkénka vyrábíme podle aktuálně dostupných skladových zásob dřeva a také podle toho, jak k sobě jednotlivé kusy dřeva nejlépe ladí. Nemusíte se ale bát, originalita je dána nevyzpytatelností krásy přírody a je hlavní předností ručních dřevěných výrobků.

Každý kus ručně vyrábíme, proto prosím mějte strpení s termínem dodání. Budeme se ale snažit vaši objednávku odeslat co nejdříve – standardní doba odeslání je do sedmi dnů.

 

Velikost přibližně 48 x 29 x 3 cm
Materiál třešňový a švestkový masiv
Povrch přírodní olej certifikovaný a vhodný pro styk s potravinami

 

Zpět do obchodu